ДРУЖИНА / ЦЕРКВА

Чоловік поставлений головою над жінкою, авторитетом для неї і дітей. Авторитет у світському менталітеті в основному будується на домінації, страху і залякуванні. В Божому Царстві основа авторитету – любов і служіння. 

Написано: «Чоловіки, любіть своїх жінок, як і Христос полюбив Церкву і віддав Себе за неї, щоб освятити її, очистивши водяною купіллю через слова; щоб поставити її перед Собою славною Церквою, яка не має плями‚ чи вади, чи чогось подібного, але щоб вона була свята і непорочна» (Еф. 5:25-27)

Як Христос посвятив Себе Церкві, як Себе за неї видав? Коли говориться про відносини Христа і Церкви, не йдеться про Церкву як інституцію чи організацію, мається на увазі – зібрання людей, отже йдеться про відносини між Ісусом і Його народом. Христос зробив все, аж до смерті на хресті, щоб Свій народ витягнути з рабства гріха, вберегти і спасти. Яке відношення Христа до Церкви зараз? Він безперестану піклується про неї, годує її, провадить, опікується нею. Якщо чоловік має таке відношення до жінки, то може претендувати на її покору. Але якщо його відношення не таке, якщо воно не відображає відношення Христа до Церкви, то, очевидно, претендувати на покору жінки для такого чоловіка, як мінімум, недоречно.

«Так повинні чоловіки любити своїх жінок, як свої тіла: хто любить свою жінку, любить самого себе» (Еф. 5:28). Люблячи свою жінку чоловік не робить чогось великого, якогось героїзму чи не знати якого вчинку. «Бо ніхто ніколи не мав ненависти до своєї плоті, а годує і гріє її, як і Господь Церкву» (Еф. 5:29). Тому чоловік поставлений дбати за жінку.

З огляду на біблійні стандарти і природу обох статей варто окреслити ряд сфер життя родини, які належать до компетенції чоловіка:

  1. Підтримання порядку в родині, планування всіх подій.
  2. Планування сімейного бюджету, управління витратами.
  3. Турбота про якісне і різноманітне харчування родини.
  4. Виховання дітей: навчання і покарання.
  5. Опіка над самопочуттям жінки: від фізичного до емоційного.
  6. Первосвященик і єпископ домашньої церкви.
  7. Віддати жінці все, що має, і самого себе.

Чоловік голова родини, у повноті відповідальний за все, що в ній відбувається. Саме чоловікові Бог дав відповідний склад розуму, спосіб думання. Чоловік живе розумом, думати для нього – означає існувати, він часто гасить у собі пориви емоцій чи голос інтуїції, рідко дає волю почуттям, а тим більше – не дозволяє собі керуватись ними у вчинках чи рішеннях. Не так жінка, бо вона – емотивне створіння, ведена почуттями, інтуїцією, бажаннями. Якщо кожен з них займає відповідне, властиве йому місце в подружжі, таке поєднання через комунікацію, розмови, діалог функціонує гармонійно та ідеально.

Чоловік покликаний дбати про те, щоб у домі було що їсти, одягнутися, за що задовольнити певні потреби чи сплатити рахунки. В сучасному світі не завжди чоловік може таким бути, бо часом жінки заробляють більше за своїх чоловіків. Але в основі чоловік повинен провадити економію сім’ї, а не жінка, не залежно від того, хто є джерелом прибутків чи хто скільки заробляє. Жінки більш схильні до нераціональних витрат чи покупок зайвої кількості продуктів харчування чи просто красивих, але непрактичних і насправді непотрібних дрібниць. Чоловік краще надається до стратегічного планування бюджету, до здорової ощадливості, тому приймає основні рішення щодо розподілу коштів,

В англійському перекладі Біблії «піклується» (див. Еф. 5:28) передається висловом «ніжно дбає», який ближчий до оригіналу, ніж українське слово. Для багатьох чоловіків направду проблематично показати і виявити ніжність до своїх жінок. Хоч по своїй природі обидві статі потребують відчувати ніжність, для жінок ця потреба на порядок більша. Тому, коли чоловік не проявляє достатньо ніжності до жінки, вона відчуває себе «не потрібною». Жінці необхідно, щоб чоловік хвалив її, бо саме через похвалу вона відчуває, що чоловікові потрібна.

Чоловіки не дозволяйте собі бути в сім’ї егоїстом, така сім’я не зможе нормально функціонувати будуть спори незадоволення  опікуйте свою дрюжину зрозумінням і терпеливістю.