ЙОГО ДІТИ / ДУХОВНА ОПІКА

Пропоную сьогодні порозважати над тим, якими хотів би бачити наших дітей Господь. Адже ці діти, насамперед, Його, бо народжені саме з Божої волі.

Ми можемо перечитати багато книг і наукових статей, але це нам не дасть певності, що вибрані нами методи та прийоми виховання допоможуть і аж ніяк не зашкодять нашим дітям. Господь же, промовляючи через Святе Письмо, пропонує нам конкретні приклади виховання й навіть показує результат застосованих прийомів та методів.

Ви коли-небудь задумувалися над тим, чому саме Йосип і Марія були обрані батьками Сина Божого? Чи тому, що вони належали до правильної родинної гілки? Чи, може, вважаєте, що виховання Ісуса не залежало від виховних методів Його батьків? Чи мало значення, у якій сім’ї виховуватиметься Ісус Христос?

Незважаючи на те, що Ісус був Богом у людському тілі, Він мав навчатися, як і будь-яка інша дитина. Він був звичайним хлопчиком. Ісус, як наш Первосвященик, бажав поєднатися з нами в усьому — і через виховання теж.

Оскільки Бог бажав, щоб Ісус зростав, як кожна дитина, то мав знайти Йому добрих батьків. Він потребував батьків, які б виховали дитину за Божим Словом. Господь спланував усе задовго до цього й навіть розповів про це Авраамові майже за дві тисячі років до народження Месії.

Ви теж в майбутьньму будете планувать дітей нароження дітей і вам як майбутьнім батькам буде потрібно на сам перед бути духовно міцним бо діти це не просто, спланувати бюджет щоб було за що жити.

Усі дослідження підтверджують, що те, чого дитина навчиться протягом кількох перших років життя, може мати більший вплив, аніж те, що вона засвоїть у будь-який інший період життя. Наприклад, дитина, яку змалечку вчать правди, у старшому віці порівнюватиме все до неї і в такий спосіб зміцнюватиме фундамент, закладений у ранньому віці.

У Книзі Приповістей сказано: «Привчай юнака до дороги його, і він, як постаріється, не уступиться з неї» (Пр. 22:6).

Ми маємо вчити своїх дітей змалечку, що Бог створив їх особливими, що Він має для них план, маємо пояснювати різницю між добром і злом, і чому вони мають завжди обирати добро — Божий план спасіння через Ісуса Христа.

Вивчення того, що є добре, а що є погане, має бути зосереджене не стільки на тому, як бути добрим чи поганим, а на вмінні робити правильний вибір і жити згідно з Божим Словом. Будьте поряд із дітьми, привчайте їх ухвалювати правильні рішення за будь-яких обставин, так само, як учите їх самостійно їсти чи ходити. Бог дав нам добрі дарунки, благословляючи нас дітьми, їх лише треба навчити жити згідно з Його волею.

Так, якщо дитину хтось образив, а ви турботливо заспокоюєте її, вона вивчає поняття турботи. Забезпечте їй найкраще піклування, але також розкажіть про Божу опіку. Це допоможе навіть найменшим дітям зрозуміти, що Господь присутній у їхньому житті. Так поступово, крок за кроком виховуйте всі чесноти. Моліться з дітьми простими словами, аби вони розуміли, що ви промовляєте до Бога.

Слово Боже підкаже нам правильний шлях завжди.