Чоловік

Вітаю вас хлопці. Маю для кожного з вас дуже гарну новину - одного дня всі ви станете чоловіками!  

Але як зрозуміти, коли саме це відбудеться? 

Q: Давайте разом подумаємо, що має відбутися у вашому житті, щоб ви і люди навколо зрозуміли що ви стали чоловіками.

Для кожного чоловіка, як і для кожної людини загалом, дуже важливо мати відповіді на такі питання: Хто я? Звідки я взявся? Яка моя місія?

Погодьтесь, що у всього є своє призначення. 

Q: Наприклад, яке призначення у шуруповерта? А у автомобіля? А у комп’ютера?

Так само і у чоловіка є своє призначення і покликання. Якщо наш фундамент, є те, що світ і кожного з нас створив Бог, ми маємо знати, якими Він хоче бачити нас. Ось в яких сферах чоловік має призначення від Бога.

 1. Чоловік створений Богом і покликаний знати свого Творця - якщо ми ігноруємо цей факт, нам легко придумати собі власне призначення. Наприклад, сенс мого життя - задоволення своїх бажань, або заробити багато грошей. Але справжнє наше призначення - це знати Того хто нас сотворив. Не може творіння піти проти Творця. Ви бачили фільми, де машині і комп’ютери починають бунтувати проти людей? Яким був результат? (Війни, страждання, темрява) Знати, Бога як Творця це основа чоловічого життя 

Пс.33:6-9 З веління Господа з’явились небеса, від подиху Його засяяли небесні зорі. Всі води моря Він зібрав докупи, приборкав океан, створивши береги. Шануйте Господа, земні істоти. Страхайтеся (поважайте) Його, усі істоти світу. Бо збувається усе, що Він накаже, з’являється усе, чому звелить Він.

 1. Чоловік покликаний до праці - коли Бог створив Адама, першу людину на землі, Він дав йому призначення піклуватись про Едем.

Буття 2:15 Господь Бог оселив чоловіка в Едемськім саду доглядати його (сад) й дбати про землю. 

Можно бачити, що Адам був створений для того, щоб піклуватись про землю. Він не мав покликання тільки лежати на пляжі чи їсти фрукти - Бог дав йому повеління доглядати і дбати про землю.

 1. Чоловік покликаний нести відповідальність - чоловіки в очах Бога мають велику відповідальність. Вони покликані, бути відповідальними перед:
  1. Богом - знати Його волю і Його заповіді
  2. Сім’єю - кожному з нас Бог довірив сім’ю (фізичну і духовну). Від нас, як від чоловіків очікується, що ми будемо піклуватись про сім’ю яка в нас є
  3. Людьми, які знаходяться навколо мене (спільнота, місто, країна) - чоловіки завжди залучені в життя інших людей. Вони не егоїсти, які думають тільки про себе чи про свою дружину. Вони бачать ширше і реагують. Вони бачать несправедливість і втручаються туди, щоб виправити все.
 2. Чоловік покликаний дбати про дружину і служити їй (жінка/церква). Дружина це не прислуга, це не жінка яка має задовольняти всі мої потреби. Біблія каже, що для чоловіка жінка це тендітна ваза, яку треба опікати і берегти 

1 Петра 3:7 Так само чоловіки: живіть зі своїми дружинами в порозумінні, поводячись, немов з тендітною вазою, сповненою жіночості, виявляючи їм шану як співспадкоємцям благодаті життя, щоб не було перепон для ваших молитов.

 1. Чоловік покликаний дбати про дітей (фізичних та духовних) - одне з перших повелінь, яке Бог дав людям - мати дітей 

Буття 1:27-28 І створив Бог людину — за Божим образом створив її; Він створив їх чоловіком і жінкою. Бог поблагословив їх, кажучи: Зростайте і розмножуйтеся, наповніть землю і володійте нею, пануйте над рибами морськими і птахами небесними, усією худобою, усією землею й усіма плазунами, які повзають по землі. 

Отже ми бачимо, що роботи в нас багато, щоб з всим цим розібратись, але попереду в нас також багато зустрічей, де ми будемо поступово розбиратись у всьому і все більше розуміти, чого Бог і Творець очікує від нас, як від чоловіків.