Що це таке «МУДРИЙ ТЕСЛЯ»?

Майстерня “Мудрий Тесля” - це ідейний і практичний майданчик для хлопчиків 6-15 років, які навчаються ставати чоловіками, вчаться робити різні корисні речі своїми руками. В процесі праці ми привчаємо їх до відповідальності, до сталості, до балансу, а також намагаємося показати біблійний портрет чоловіка, який є прикладом мужності, господаря, сина, чоловіка і батька.

В чому цілі й задачі?

Соціальна і духовна праця з хлопцями. Ціль навчити хлопців не бути пасивними в сім’ї, не тільки споживати (електроенергію, WiFi та їжу), але і вміти благословити своїх близьких своїми руками і добрим серцем.

На які питання відповідає/які проблеми вирішує?

 • безбатьківство - ми допомагаємо хлопцям навчитись тому, що має передавати батько (портрет біблійного чоловіка та чоловіка, якій вміє використовувати свої руки для створення нового, або ремонту старого). В половини хлопців, батька немає, або він не дуже занурюється у виховання;
 • наставник - в житті хлопців з'являється чоловік-християнин, який ділиться принципами з Біблії і є прикладом чоловіка;
 • помічник вдома - через наші заняття, хлопці починають майструвати вдома, та приносити додому практичні речі, які служать сім’ї (табурет, годівничка, полиця, органайзер, ключниця і т.п.).

В чому духовна складова? 

Приблизно, 1/3 заняття це тема, яку наставник передає хлопцям. На даний момент, ми дивимось на книгу приповістей, бо вона практична і проста для розуміння, а головне написана батьком до сина (підлітка). Більшість приповістей допомагає їм побачити біблійний погляд на такі питання, як: слухняність батькам, посвяченість справі, дружба, професіоналізм, любов до ближнього, чесність тощо.

В чому місійна складова?

Ми хочемо допомогти хлопцям побачити біблійний портрет чоловіка, для того, щоб в майбутньому боротися за свою сім’ю, а не тікати з неї. Зараз багато сімей розпадаються і часто саме чоловік йде з сім’ї.  Ми віримо, що зараз ми закладаємо в хлопців правильні орієнтири, які допоможуть в майбутньому не відступити від викликів.

В чому практична складова?

Навчаємо хлопців практичним знанням з теслярства + електрика. Те що буде корисним дома.  А також розглядаємо біблійні притчі, які допомагають їм бути більш посвяченими в домашніх справах.

Як допомагає розвитку церкви (внутрішній фактор)?

 • наставники - чоловіки, починають занурюватись у процес наставництва і приймають активну роль в житті групи хлопців 6-8 дітей. Часто чоловіки вміють багато чого робити своїми руками, але не знають, як і кому це передати. Це відкриває можливості для чоловіків з церкви, які вміють працювати своїми руками і готові передавати досвід;
 • знайомство з сім’ями хлопців - зазвичай це мами, але можуть бути і повні сім’ї, які відкриті до церкви і до процесу розвитку свого сина;
 • можливість говорити на сімейні теми, проводити семінари чи зустрічі для мам чи сімей.

Як відповідає на потреби суспільства (зовнішній фактор)?

 • допомога батькам у вихованні синів;
 • церква підставляє плече сім’ям де немає тата (але не замінює батька чи діда);
 • це виклик гаджетозалежності, бо на заняттях вони не потрібні і під час заняття, хлопці розуміють, що в них є руки а не тільки пальці, які слайдять по екрану.

Що потрібно для започаткування та розвитку цього служіння?

 1. Благословіння церкви\пасторів\братерської ради.
 2. Чоловік, якій очолить це служіння. Він повинен вміти працювати з інструментами (не обов’язково професійна освіта) та любити дітей.
 3. Кімната для занять (не меньше 16 кв. м) з гарним освітленням і можливістю провітрювання\витяжка.
 4. Орієнтовно 400-500$ (залежить від кімнати та в якому вона буде стані).

На яку аудиторію/цільову групу воно направлене?

Наш досвід показує, що в 6-7 років хлопцям стає цікавий процес створення поробки ( до цього, їм просто подобається бити молотком, чи пиляти пилкою, але не цікаво, що з цього вийде). В 15 років, працювати своїми руками вже не так круто, з'являються такі авторітети, як: ігри, дівчата, залежності, друзі. Тому після 15 років хлопці вже не хочуть чогось навчитись в майстерні.

     + сім’ї (або повні, або тільки мами чи бабусі) - з ними можно спілкуватися і віч на віч і в соц мережах, та запрошувати на різні заходи.