Що це таке «МУДРИЙ ТЕСЛЯ»?

Майстерня “Мудрий Тесля” - це ідейний і практичний майданчик для хлопчиків 7-14 років, які навчаються ставати чоловіками, вчаться робити різні корисні речі своїми руками. У процесі праці ми привчаємо їх до відповідальності, сталості, балансу, а також намагаємося показати біблійний портрет чоловіка, який є прикладом мужності, зразком господаря, сина, чоловіка і батька.

В чому цілі й задачі?

Соціальна і духовна праця з хлопцями. Ціль навчити хлопців не бути пасивними в сім’ї, не тільки споживати (електроенергію, WiFi та їжу), але і вміти благословити своїх близьких своїми руками і добрим серцем.

На які питання відповідає/які проблеми вирішує?

 • Безбатьківство - ми допомагаємо хлопцям навчитися тому, що має передавати батько (портрет біблійного чоловіка та чоловіка, який уміє використовувати свої руки для створення нового або ремонту старого). У половини хлопців батька немає або він не дуже занурюється у виховання;
 • Наставник - у житті хлопців з'являється чоловік-християнин, який ділиться принципами з Біблії і є прикладом чоловіка;
 • Помічник удома - через наші заняття хлопці починають майструвати вдома та приносити додому практичні речі, які служать сім’ї (табурет, годівничка, полиця, органайзер, ключниця і т.п.).

В чому духовна складова? 

Приблизно 1/3 заняття це тема, яку наставник передає хлопцям. На даний момент, ми використовуємо на книгу Приповістей, бо вона практична і проста для розуміння, а головне - написана батьком до сина (підлітка). Більшість приповістей допомагає хлопцям побачити біблійний погляд на такі питання, як: слухняність батькам, посвяченість справі, дружба, професіоналізм, любов до ближнього, чесність тощо.

В чому місійна складова?

Ми хочемо допомогти хлопцям побачити біблійний портрет чоловіка для того, щоб у майбутньому боротися за свою сім’ю, а не тікати з неї. Зараз багато сімей розпадаються і часто саме чоловік йде з сім’ї.  Ми віримо, що зараз ми формуємо у хлопців правильні орієнтири, які допоможуть у майбутньому не відступити від викликів.

В чому практична складова?

Навчаємо хлопців практичним знанням з теслярства + електрика. Те, що буде корисним дома.  А також розглядаємо біблійні притчі, які допомагають їм бути більш посвяченими в домашніх справах.

Як допомагає розвитку церкви (внутрішній фактор)?

 • Наставники - чоловіки починають занурюватись у процес наставництва і приймають активну роль у житті групи хлопців із 6-8 дітей. Часто чоловіки вміють багато чого робити своїми руками, але не знають, як і кому це передати. Це відкриває можливості для чоловіків із церкви, які вміють працювати своїми руками і готові ділитися досвідом;
 • Знайомство з сім’ями хлопців - зазвичай це мами, але можуть бути і повні сім’ї, які відкриті до церкви і до процесу розвитку свого сина;
 • Можливість говорити на сімейні теми, проводити семінари чи зустрічі для мам чи сімей.

Як відповідає на потреби суспільства (зовнішній фактор)?

 • Допомога батькам у вихованні синів;
 • Церква підставляє плече сім’ям, де немає тата (але не заміняє батька чи діда);
 • Це виклик гаджетозалежності, бо на заняттях вони не потрібні і під час заняття хлопці розуміють, що в них є руки, а не тільки пальці, які слайдять по екрану.

Що потрібно для започаткування та розвитку цього служіння?

 1. Благословіння церкви\пасторів\братерської ради.
 2. Чоловік, якій очолить це служіння. Він повинен вміти працювати з інструментами (не обов’язково професійна освіта) та любити дітей.
 3. Кімната для занять (не менше 16 кв.м) з гарним освітленням і можливістю провітрювання\витяжка.
 4. Орієнтовно 400-500$ (залежить від кімнати та в якому вона буде стані).

На яку аудиторію/цільову групу воно направлене?

Наш досвід показує, що в 6-7 років хлопцям стає цікавим процес створення поробки (до цього їм просто подобається бити молотком чи пиляти пилкою, але не цікаво, що з цього вийде). У 15 років, працювати своїми руками вже не так круто, з'являються такі авторитети, як: ігри, дівчата, залежності, друзі. Тому після 15 років хлопці вже не хочуть чогось навчатися в майстерні.

     + сім’ї (або повні, або тільки мами чи бабусі) - з ними можна спілкуватися і віч-на-віч, і в соцмережах та запрошувати на різні заходи.